Musisz nad nim panować

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

5
(1)

♕ Dzisiejsza obietnica: ,,Jeśli będziesz dobrze czynił, czy nie zostaniesz wywyższony? A jeśli nie będziesz dobrze czynił, grzech leży u drzwi; a do ciebie będzie jego pragnienie, a ty będziesz nad nim panować” Ks. Rodzaju 4:7

Nasz drogi Niebiański Mąż z pewnością wie, czego potrzebujemy, nawet jeśli my nie wiemy!

Tydzień temu obudziłam się w bardzo złym humorze. Rzadko mi się to zdarza. Nie nazwałabym się poranną osobą, ale jeśli obudzę się przed wszystkimi i po prostu spędzę z Nim trochę czasu sam na sam, to mogę przejść przez resztę dnia 🙂

Ale dziś rano, z jakiegoś powodu, po prostu czułam, że nie mogę stawić czoła światu. Więc powiedziałam: „Panie proszę, prowadź mnie, co mogę przeczytać, żebym poczuła się lepiej?”. Och, i muszę się zaśmiać, ponieważ zaprowadził mnie do Księgi Rodzaju, a nie do Psalmów.

I oczywiście wiem, co jest dla mnie najlepsze, więc powiedziałam: „Panie, co znajdę w Księdze Rodzaju, aby poczuć się lepiej!?!”. Mimo to poszłam do Ks. Rodzaju i czytałam o Kainie i Ablu. „Panie, jak możesz to być Ty, dlaczego pozwoliłeś mi to przeczytać?”.

A potem nagle pokazał mi. Kilka lat temu zaznaczyłam nawet ten fragment w mojej Biblii. Wszyscy znacie tę historię, ale Pan pokazał mi, że kiedy Kain miał te wszystkie emocje gniewu i przygnębienia - przetłumaczyłam to słowo z tego, co jest w mojej biblii afrikaans „neerslagtig”. Takie piękne słowo, które wszystko wyjaśnia - przygnębienie.

Więc Pan pokazał mi, że kiedy Kain czuł się w ten sposób, zamiast pobiec do Boga i Mu powiedzieć, działał zgodnie z tymi uczuciami zabijając swojego brata.

Hahaha, więc zamiast mnie pocieszyć, zdecydował, że muszę się czegoś nauczyć. Musiałam zostać nauczona, że czucie się w ten sposób jest czasami w porządku, ale działanie według tego nie jest!

Czułam się tak przez cały dzień i dopiero następnego dnia zaczęłam czuć się lepiej. Ale z Jego pomocą i to może być tylko On, trzymałam buzię na kłódkę. Nie mówiłam niczego, czego mogłabym później żałować.

Tak bardzo Go kocham, to jak mnie prowadzi i uczy. Sposób, w jaki mnie zna i wie, czego potrzebuję. Sposób, w jaki mnie zaopatrza.

Jest wiersz, który zawsze kochałam i kiedy myślę o moim Niebiańskim Mężu, zawsze myślę o kilku pierwszych linijkach tego wiersza. Jest w nim napisane: „Jak cię kocham, pozwól mi to wyrazić, kocham cię do głębi i szerokości i wysokości, do których moja dusza może sięgnąć…”. Nigdy nie będzie wystarczająco słów, aby wyrazić jak kocham Cię mój najdroższy Panie…

Ks. Rodzaju 4:6-7

,,Wtedy PAN zapytał Kaina: Dlaczego się rozgniewałeś? Czemu spochmurniała twoja twarz? Jeśli będziesz dobrze czynił, czy nie zostaniesz wywyższony? A jeśli nie będziesz dobrze czynił, grzech leży u drzwi; a do ciebie będzie jego pragnienie, a ty będziesz nad nim panować”.

Spójrz na ostatnią część: „A do ciebie będzie jego pragnienie, a ty będziesz nad nim panować”.

~ Yvonne w Południowej Afryce
Pastor służby Afrikaans i dyrektor służby RMI
Obserwuj #Yvonne
Jestem partnerką płacącą dziesięcinę. Dowiedz się więcej.

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.