Dzielenie się jest dbaniem o innych!

PROSIMY O PRZEGLĄDANIE i modlenie się o zakup książek z listy REKOMENDOWANEGO CZYTANIA z naszej oryginalnej książki Mądra kobieta, wszystkie książki mają link do sklepu Amazon.

Najpierw ostrzeżenie: My, które przeszłyśmy przez trudne małżeństwa, separację i/lub rozwód, chcemy ostrzec cię przed książkami, pomysłami lub innymi ludźmi, którzy będą cię nakłaniać, abyś podążała drogą świata, która zawsze kończy się katastrofą. Może się wydawać, że jest to najłatwiejsza droga, ale ostatecznie jest to droga do jeszcze większej liczby smutków, prób, trudności i złamanego serca, niż już doświadczasz. Uważaj, co czytasz! Książki, których podstawą jest filozofia lub te napisane przez psychologów lub doradców małżeńskich, napełnią twój umysł destrukcyjnymi myślami.

NIE zalecamy czytania książek, które obejmują następujące tematy: „dodawanie pikanterii do swojego małżeństwa”, „twarda miłość” i „współuzależnienie”. Widziałyśmy szkody, jakie te idee wyrządziły niszcząc małżeństwa i kobiety, które patrzyły na nie w swojej desperacji.

Patrz na Boga i osoby o podobnych poglądach, aby cię zachęcić. Proszę, udaj się do Doradcy (Słowa Bożego), który jest darmowy i oszczędź pieniądze i twoje małżeństwo. Trzymaj się z dala od „profesjonalistów”. Jeśli nie możesz znaleźć tych książek w swojej kościelnej bibliotece, zapytaj, czy mogliby je zamówić w lokalnej księgarni chrześcijańskiej.

Numer ISBN pomoże im zamówić właściwą książkę. Wszystkie są w miękkiej oprawie i większość z nich jest bardzo niedroga.

Biblia. Uwspółcześniona Biblia Gdańska (ang. New American Standard Bible). Wersety w tym podręczniku zostały zaczerpnięte z tej wersji. Niektórzy pytali mnie, dlaczego używałam NASB, a nie wersji Króla Jakuba. Powodem jest to, że kiedy mój mąż mnie zostawił, zostawił swoją Biblię, NASB. Korzystałam z jego Biblii przez około 20 miesięcy, zanim poprosił o jej zwrot. Żyłam każdym wersetem, który jest w tym podręczniku. Poza tym przed wyjazdem męża nie byłam uległa. Miałam swoją KJV, ponieważ byłam faryzeuszką. Każda kobieta powinna używać wersji, której używa jej mąż.

Przeczytaj, jak Erin przeszła przez Biblię z Alexandrem Scourbym

,,Z więzienia do wdzięczności” Merlina R. Carothersa to książka, którą odkryłam później podczas mojej Podróży Przywrócenia, która zmieniła sposób, w jaki patrzyłam na wszystko. To świadectwo pana Carothersa wywarło taki wpływ, kiedy wziął werset, aby błogosławić swoich wrogów, pokazał mi, jak potężne jest Jego Słowo. Jestem pewna, że każda książka Merlina R. Carothersa byłaby doskonała. Rozważ przesłanie recenzji i wybierz *,,Więzienie do uwielbienia” (zalecana lektura Merlin R. Carothers), które znajdziesz na liście poniżej Zajmujące się domem.

,,Strumienie na pustyni” Pani Charles Cowman napisała swoje myśli, cytaty i duchowe natchnienia, które pomogły jej utrzymać się w trudnych latach służby misjonarskiej, a zwłaszcza w sześciu latach, w których opiekowała się mężem, gdy umierał. To był klasyk oddania od ponad siedemdziesięciu lat! Konieczność, jeśli żyjesz pośród prób! Mieszkałam w tej książce ponad 2 lata! ISBN 0-310-22420-9

,,Jak nogi łań na wyżynach” Hannah Hurburt Jest dostępna w większości księgarń chrześcijańskich. To opowieść o bohaterce „Strwożonej” i jej drodze do doskonałego spokoju. Jej zmagania i lęki sprawią, że będziesz płakać, a jej triumfy zainspirują cię do kontynuowania trudnej drogi. Czytałam to wiele razy sama i moim dzieciom. ISBN 8423-1433-4

,,Chodź ze mną, mój umiłowany” Wiersze i opowiadania są napisane tak, jakby Bóg sam do ciebie mówił. Wspaniała książka do medytacji i pocieszających myśli. ISBN 0-932814-02-6  

,,Ku Tobie, Boże mój” Oswalda Chambersa Jest to wspaniałe codzienne rozważanie, a także miejsce, w którym można zapisywać swój wzrost w Panu. ISBN 1-57748-737-5

,,Cud narodzin” Jackie Mize Ta książka jest pełna Pisma Świętego i jest niesamowitym i potężnym świadectwem Słowa Bożego i Jego obietnic. Jackie jako młodej dziewczynie powiedziano, że nigdy nie będzie mogła mieć dziecka, ale kiedy poznała męża, który znał obietnice Boże, zaczęło się ich niesamowite świadectwo. Nie tylko odkryli, jak począć i donosić dziecko do terminu porodu, ale razem odkryli tajemnicę porodu całkowicie BEZ BÓLU!

★★★★★ Wierzyłam w nadprzyrodzony poród ~ Anissa na Słowacji

Autorka Cathy Lechner Ta kobieta w niesamowity sposób służy kobietom. Nie daj się oszukać jej okładkom. Będziesz się śmiała, płakała i czuła się przekonana, że po ich przeczytaniu potrzebujesz więcej Pana w swoim życiu. Tą autorkę można znaleźć w dziale „napełnieni duchem” w lokalnej księgarni. Nie pozwól, aby „napełnieni duchem” odstraszyło was baptystów.

Ja? Być mu posłuszna? Elizabeth Handford posługuje się Słowem Bożym, aby przedstawić powody podporządkowania się żony mężowi. Dzieli się wszystkimi błogosławieństwami, radościami i przywilejami, które przyniesie życie zgodne z Bożym planem. Książka, którą każda kobieta musi przeczytać! Starsze wydanie jest lepsze. Jej poprawione wydanie przekręca to na temat kobiet, które są wykorzystywane. ISBN 0-87398-552-4

Nowsza wersja została zmodyfikowana i osłabiona ze względu na wpływy feministyczne.

Droga do domu Mary Pride odpowiada na pytania: „Czy kariera jest zawsze bardziej satysfakcjonująca, niż macierzyństwo?”, „Czy kobieta może w pełni wykorzystać swój potencjał tylko opuszczając dom i podejmując pracę?”. Omawia, dlaczego wiele chrześcijańskich żon i matek w końcu odwróciło się od „planowanego macierzyństwa”, małżeństwa „ja”, wychowywania dzieci „bez winy”, karierowiczości i wielu innych niebiblijnych, niechrześcijańskich alternatyw. ISBN 0-89107-345-0

Kto będzie kołysał kołyskę? Phyllis Schlafly Każdy rozdział jest napisany przez innego eksperta w dziedzinie opieki nad dziećmi, od pediatrów po faktycznych właścicieli wielu placówek opieki dziennej. Co zaskakujące, wszyscy zgadzają się, że zjawisko przedszkola niszczy nasze dzieci i nasze społeczeństwo. Dowiedziałam się, że książka jest obecnie niedostępna. Jednak więksi dystrybutorzy książek nadal mogą ją zdobyć.