Świadectwo PRZYWRÓCONEGO małżeństwa: ,,Nasza podróż z Nim nigdy się nie kończy”

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

5
(2)

♕ Dzisiejsza obietnica: ,,Rozkoszuj się PANEM, a on spełni pragnienia twego serca” Psalm 37:4

Zinnia, jak właściwie zaczęło się twoje przywrócenie?

Kiedy pięć miesięcy temu mój mąż odszedł z domu, żyliśmy w ciągłym zamieszaniu. W ogóle niewiele rozmawialiśmy. Żadnego z nas nie było w domu. Już wcześniej bardzo mnie zranił tym, co robił w Internecie. Powiedziałam naszym pastorom, co zrobił, a oni od razu powiedzieli mi, że najlepszym rozwiązaniem będzie separacja.

Kiedy razem z pastorami rozmawialiśmy z nim o tym w co był zaangażowany, powiedział, że czuje się zawstydzony. Im więcej pastorzy z nim rozmawiali, im więcej zadawali mu pytań, tym bardziej się pogarszało. Wtedy mój mąż powiedział, że nie wie, czy mnie jeszcze kocha, a pastorzy powiedzieli nam, że musimy się nawzajem przeprosić za to, że nie uszczęśliwiamy drugiej osoby. Zrobiliśmy to, ale tuż przed tym, jak mieliśmy się rozejść i cieszyłam się, że poszłam do pastorów, mój mąż powiedział, że nie wie, czy nadal chce być żonaty. Powiedział, że ta rozmowa pomogła mu podjąć decyzję o zrobieniu sobie przerwy od małżeństwa, ponieważ oboje za bardzo się raniliśmy. Byłam zdruzgotana i zdałam sobie sprawę, jaki błąd popełniłam, odkrywając grzechy mojego męża. Ale było już za późno.

Pojechaliśmy z mężem do domu w milczeniu. Kiedy dotarliśmy do domu, on wszedł do środka, spakował walizkę i powiedział, że wróci po resztę swoich rzeczy za kilka dni.

W jaki sposób Bóg zmienił twoją sytuację, Zinnia, gdy szukałaś Go z całego serca?

Odkryłam stronę RMI, kiedy postanowiłam walczyć o swoje małżeństwo. Moje serce było złamane i tego dnia, kiedy byłam w pracy, zobaczyłam post kogoś, kto polecił mi RMI. To właśnie przez tę stronę Bóg mnie pokierował i zaczął mnie pocieszać. Zaczęłam czytać kilka pierwszych stron, a potem zamówiłam wszystkie książki. Po przeczytaniu kilku eBooków przeszłam do kursów. Zaczęłam identyfikować się z naukami, wiedząc, że to jest to, czego szukałam przez całe życie. Wchłaniałem każdą zasadę i byłam posłuszna każdemu słowu.

Zdecydowałam, że potrzebuję więcej, więc wydrukowałam książkę ,,Jak Bóg może i przywróci twoje małżeństwo” i dzień po dniu pochłaniałam ją, jako mój jedyny posiłek.

Bóg zaczął mnie stopniowo kształtować, a łzy oczyszczały moją duszę. Radość zaczęła mnie przenikać od środka. Wtedy porozmawiałam z moją siostrą, aby przyłączyła się do mnie w tej podróży, ponieważ miała problemy w swoim małżeństwie. Gdy moja siostra była ze mną, po okresie separacji w jej małżeństwie - pogodziła się z mężem. Widok szczęśliwej siostry naprawdę dodał mi otuchy. W tym momencie szczerze zapragnęłam, aby wszyscy wokół mnie wzięli udział w kursie i tak powstała grupa. Jego prawda pomogła kobietom, które miały różnego rodzaju problemy w związkach. Byłyśmy jak spragnione dusze, które piły prawdę i rozkwitały!

Książka ,,Jak Bóg może i przywróci twoje małżeństwo” naprawdę wszystko wyjaśnia. Udowadnia to, co uważałam, że wiem, ale nigdy nie potrafiłam tego wyjaśnić. Bóg jest wspaniały i po prostu posłuszeństwo wszystkiemu, czego uczy kurs - wszystkiemu - zmieni ciebie i wszystkie twoje relacje.

Bóg mnie uhonorował, pokazał mi, że mam wspaniałego Boga, który mnie kocha i że On zawsze jest ze mną i tak długo, jak On jest na pierwszym miejscu, wszystko inne w moim życiu będzie na swoim miejscu.

Jakich zasad ze Słowa Bożego (lub z naszych materiałów) nauczył cię Pan podczas tej próby?

Kiedy mój umysł został odnowiony, zaczęłam porzucać błędy mojej drogi, a im bardziej zbliżałam się do Niego, tym bardziej rosła nasza bliskość. On zaczął szeptać mi do ucha Psalm 37:4: ,,Rozkoszuj się PANEM, a on spełni pragnienia twego serca”. Kiedy żyłam tym wersetem, tą zasadą i tą prawdą, czułam, jak On zawsze chodził ze mną dzień po dniu. Moje życie uległo przemianie, ponieważ otrzymałam błogosławieństwo, by żyć zgodnie z wolą Boga. Jestem całkowicie zakochana w Nim, w mojej prawdziwej Miłości. Nie wiem, jak mogłabym żyć bez Niego. Nie jestem w pełni oddana, moja cielesność czasami się wynurza, ale mając innych, którzy mnie zachęcają, abym pragnęła Go ponad wszystko, wiem, że nigdy nie mogłabym wrócić do życia, jakie prowadziłam.

Jakie były najtrudniejsze chwile, przez które Bóg pomógł ci przejść, Zinnia?

Prawdopodobnie wtedy, gdy doświadczyłam problemów finansowych, ale wtedy zobaczyłam, jak Bóg zaopatrywał mnie we wszystko, czego potrzebowałam. Zaczęłam powtarzać: ,,On, mój Bóg, był wszystkim, czego pragnęłam i czego potrzebowałam” i rzeczywiście, wszystko, czego potrzebowałam i pragnęłam, zostało mi dodane, tak jak jest napisane w Ewangelii Mateusza 6:33.

Kiedyś płakałam jak szalona, a moje serce zdawało się krwawić, jednak w chwili, gdy On był mój, a ja byłam Jego, Bóg dał mi czystą radość, pełno śmiechu. Nie było już więcej łez i mogłam skupić się na mojej 4-letniej córce. Dzięki Jego miłości, która nigdy się nie kończy, dał mi Swoje ciepło i miłość, aby ją w niej zanurzyć i pomóc jej się rozwijać. Do tej pory nie zdawałam sobie sprawy, że z powodu kłopotów w naszym małżeństwie, ona znała tylko kryzysy, czas, w którym w zasadzie była ignorowana. Moja córka potrzebowała uzdrowienia i miłości tak samo jak ja.

Zinnia, co było punktem zwrotnym twojego przywrócenia? 

Kiedy odpuściłam wszystko, aby skupić się na relacji z moim Niebiańskim Mężem (NM). Nie rozpraszała mnie już moje przywrócenie, ani nawet pragnienie odzyskania męża. To prawda, że nie chciałam już przywrócenia. W pewnym momencie, kiedy mój mąż podszedł do mnie, zapytałam mojego NM, co mam powiedzieć, a potem podziękowałam za wszystko mojemu ziemskiemu mężowi. Powiedziałam to, mimo że on nigdy się nami nie interesował. Po jego odejściu, a nawet wcześniej, to ja byłam tą osobą, która pracowała na pełen etat. Po tym wydarzeniu moja grupa powiedziała mi, że posunęłam się za daleko, i okazało się, że mieli rację, gdy przez kilka miesięcy nie dzwonił i nie próbował się ze mną skontaktować. Mimo to byłam w pełni zadowolona, bardziej niż kiedykolwiek w życiu. Byłam tylko ja, mój NM i moja córka. Idealna rodzina.

W wyznaczonym czasie mój ziemski mąż wysłał mi SMS-a z pytaniem, czy chcę spróbować jeszcze raz i że on wierzy w nasze małżeństwo. Powiedział, że tym razem wszystko będzie inaczej. On był inny, ja byłam inna i byliśmy to winni naszej córce, abyśmy byli razem, jako rodzina.

Zemdlałam w ramionach mojego NM, mówiąc Mu, że się boję, ale wkrótce dał mi pokój, szepcząc: ,,Już czas, moja Miłości”. Wiedziałam, co Bóg chciał, abym zrobiła, i tak jak mnie cały czas prowadził, wzięłam Go za rękę, zgodziłam się i nasze przywrócenie zaczęło się realizować. ,,Nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie”.

Opowiedz nam, JAK to się stało, Zinnia? Czy twój mąż po prostu wszedł frontowymi drzwiami? Zinnia, czy podejrzewałaś lub mogłaś stwierdzić, że jesteś bliska przywrócenia?

Tego samego popołudnia wrócił do domu z walizkami, ale nie zabrał wszystkich ubrań. Każdego dnia, kiedy wracał z pracy, powoli zaczynał przynosić swoje rzeczy i zwracać swoje serce do domu. Jednym z projektów, które postanowiliśmy zrealizować w naszej grupie, było zrobienie listy rzeczy, które chciałyśmy, kiedy Bóg przywróci nasze małżeństwo, i nie mogłam uwierzyć, że mój mąż zaczął prawie odhaczać rzeczy z tej listy. Zaczął kupować w miejscowym sklepie Target rzeczy, których potrzebowałam, i wtedy wreszcie zrozumiałam, co Bóg robi! Byłam w zachwycie i patrzyłam bez słowa, widząc, że Bóg wszystko zmienia.

Pierwszego dnia, kiedy przyjechał z walizkami, spał w domu i został z nami cały dzień. Później wyjechał, ale wrócił i został cały tydzień, a potem znowu wyjechał. Wydaje mi się, że wszystko się uspokoiło, gdy był w domu przez jakieś cztery, może pięć miesięcy. Z naszą córką i teraz, gdy jestem w ciąży, zaczęłam dostrzegać, jak dzięki każdej z nauk, których nauczyłam się w RMI, i dzięki szukaniu Go na pierwszym miejscu, w naszej rodzinie wydarzył się niejeden cud.

Nie tylko nasze małżeństwo zostało uzdrowione i każdy z nas odzyskał został uzdrowiony, ale także nasza córka urodziła się w nowej rodzinie, w której On jest w centrum.

Czy mogłabyś polecić jakieś nasze materiały, które szczególnie ci pomogły, Zinnia?

Tak, najpierw polecam przeczytanie książki ,,Jak Bóg może i przywróci twoje małżeństwo, a następnie odszukanie tylu kobiet, ile znasz, które potrzebują pomocy. Stwórzcie grupę, która będzie spotykać się co tydzień i studiować ,,Mądrą kobietę”. Zaproponuj tym, które przeżywają kryzys, aby uczestniczyły w kursach online, albo same, albo w parach. Następnie zachęcaj (poprzez to, jak żyjesz i o kim mówisz), aby pomóc każdej kobiecie odnaleźć jej NM, co jest niezbędne do osiągnięcia sukcesu przez ciebie i twoją grupę.

Czy byłabyś zainteresowana pomocą w zachęcaniu innych kobiet, Zinnia?

Tak, bardzo.

Tak czy inaczej, Zinnia, jaką zachętę chciałabyś pozostawić kobietom na zakończenie?

Jest tyle rzeczy, które mogłabym powiedzieć. Myślę, że pierwszy krok to przestać walczyć z mężem i przestać walczyć z Bogiem. On ma swój plan i nie ma możliwości, aby twój plan zadziałał. Bóg jest po naszej stronie, On wie wszystko, czego potrzebujesz, a zaczyna się to od miłości dobrego i wiernego Mężczyzny. Bóg jest Tym, który najbardziej pragnie przywrócenia naszego małżeństwa i On wie, kiedy będziesz gotowa. Zaufaj, że Bóg może wszystko i że ta posługa pochodzi od Niego, aby pomóc ci na twojej drodze. Jestem dozgonnie wdzięczna wszystkim tutaj zgromadzonym. Dziękuję ci, Erin, za twoje poświęcenie. Rozpoczynam pracę w nowej grupie, ponownie czytam książkę ,,Mądra kobieta” i jako grupa rozpoczęliśmy kurs życia w obfitości, ponieważ musimy pamiętać, że nasza podróż z Bogiem nigdy się nie kończy.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 2

No votes so far! Be the first to rate this post.