Świadectwo PRZYWRÓCONEGO małżeństwa: ,,Przywrócone małżeństwo po chorobie nowotworowej”

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

5
(2)

♕ Dzisiejsza obietnica: ,,Lecz mój Bóg zaspokoi wszelką waszą potrzebę według swego bogactwa w chwale, w Chrystusie Jezusie” Filipian 4:19

Sara, jak właściwie zaczęło się twoje przywrócenie? 

Szukałam desperacko informacji o tym, jak sprawić, by mój mąż wrócił do domu po tym, jak sprawiłam, że odszedł (to ja mu powiedziałam, żeby to zrobił), po przeczytaniu wielu informacji (głównie psychologicznych), które wcale mi nie pomogły 🙁

Pan poprowadził mnie, abym poszukała stron internetowych poświęconych odbudowie małżeństwa. Znalazłam stronę RMI i choć na początku miałam wiele wątpliwości, zaczęłam chodzić w mojej podróży przywrócenia (PP) trzymając mojego Umiłowanego za rękę, jako Jego oblubienica. Najpierw otrzymałam przywrócenie zdrowia (miałam raka, a On pomógł mi przejść promiennie przez moją chemioterapię!), potem pomógł mi przywrócić finanse, a ostatnio moje małżeństwo.

Muszę powiedzieć, że kiedy zaczynałam moją PP, szukałam tylko przywrócenia mojego małżeństwa (bo szczerze mówiąc, odejście męża było jedyną rzeczą, która zaprzątała mój umysł!). Nie wiedziałam wtedy, że On przywraca WSZYSTKO, gdy zrozumiemy, że Jego wola wykracza poza małżeństwo, by przybliżyć nas do Niego. I jak przeczytałam w wielu świadectwach, przywrócenie małżeństwa następuje wtedy, gdy już dałaś Mu miejsce, na które zasługuje w twoim sercu.

W jaki sposób Bóg zmienił twoją sytuację, Saro, gdy szukałaś Go całym sercem?

On zaczął odnawiać mój umysł i zmieniać moje serce. Przemienił mnie w kobietę o łagodnym i spokojnym duchu. Poruszył mnie, abym szukała Go każdego dnia i aby upewnić się, że zachęcam inne kobiety na mojej drodze. Mogę szczerze powiedzieć, że jestem nową osobą, kobietą i żoną. Nie potrafię nawet rozpoznać dzisiaj osoby, którą byłam w przeszłości, i modlę się do Pana, aby mnie strzegł i pomagał mi przestrzegać Jego przykazań przez resztę mojego życia.

Bóg zmienia wszystko, czyni rzeczy nowymi, ale nigdy nie wyobrażasz sobie do jakiego stopnia i jak poważnie podchodzi do tego, kiedy zaczynasz otrzymywać Jego chwalebną i cenną miłość!

Jakich zasad ze Słowa Bożego (lub z naszych materiałów) nauczył cię Pan podczas tej próby, Saro? 

Saro, jakie były najtrudniejsze chwile, przez które Bóg pomógł ci przejść w czasie twojej podróży?

Mogę powiedzieć, że najtrudniejszym momentem był widok mojego męża, który był tak zdystansowany i tak pewny, że chce mnie zostawić. Czułam się winna, zdesperowana i miałam wrażenie, że nie ma żadnego rozwiązania dla mojej sytuacji. Mój ZM zwykł mawiać, że tylko cud może nas połączyć i tak właśnie się stało. Chwała Mu za to, że zmienił moją sytuację w tak niesamowity sposób!!!!

Pan wciąż mi pomaga, kiedy na nowo przystosowuję się do mojego małżeństwa. Prowadzi mnie do zachowania ciszy, kiedy jest to konieczne, do modlitwy i wołania do Niego, kiedy nie zgadzam się lub kiedy mój ZM się myli. Pomógł mi też odpuścić mój kościół, co zmieniło wiele rzeczy w moim życiu. Wtedy dał mi grupę zranionych kobiet, którym mogłam posługiwać. Dał mi też szansę, by być zdrową i bardziej dbać o siebie pod względem fizycznym. Odnowił moje dawne relacje i poprowadził mnie do porzucenia niektórych przyjaźni, które nie były godne polecenia.

Sara, jaki był punkt zwrotny w twoim przywróceniu?

Mój ZM zaczął dostrzegać, że się zmieniłam, nie dlatego, że mogłam się zmienić, ale dlatego, że On przekształca mnie w oblubienicę, której pragnie. Mój ZM przyznał moją zmianę i zaczął rozważać możliwość wspólnej przyszłości, pomimo wielu problemów, jakie napotkaliśmy w przeszłości.

Ponadto zaczął ze mną planować przyszłość, remont domu, a także zaczął bardziej troszczyć się o mnie i moją córkę. Kiedy zobaczył, że mam inne nastawienie, zaczął wierzyć, że może być inaczej. Nie wiedział jednak, że nie tylko byłam “inna” - byłam zakochana w Miłości mojego życia, która uczyniła mnie Swoją oblubienicą.

Opowiedz nam, JAK to się stało, Saro? Czy twój mąż po prostu wszedł drzwiami frontowymi?

Mój Niebiański Mąż (NM) potwierdził mi, że moje małżeństwo zostało odbudowane już jakiś czas temu! Mój ZM ma trochę ubrań u swoich rodziców, więc myślałam, że nie mogę jeszcze powiedzieć, że nasze małżeństwo zostało przywrócone. Ale po dłuższej modlitwie On dał mi do zrozumienia, że ,,Jego drogi są wyższe niż moje” i że to On decyduje o tym, jak ma przebiegać przywrócenie i powrót męża.

Mój ZM mieszka teraz ze mną, w domu, razem podejmujemy plany i decyzje, a nawet rozmawialiśmy o kolejnym dziecku. NIESAMOWITE!!! Ponieważ w przeszłości to błogosławieństwo nigdy nie wchodziło w grę z powodu wielu kłótni i problemów, z którymi się borykaliśmy. Rozumiem, że Pan kieruje wszystkim zgodnie ze swoją doskonałą wolą i dokończy to, co zaczął. On nigdy się nie spóźnia, zawsze jest na czas!!!

Czy podejrzewałaś lub mogłaś stwierdzić, że jesteś blisko przywrócenia, Saro?

Tak, czułam, że moje przywrócenie jest bliskie, ponieważ mój ZM spędzał więcej czasu ze mną i w domu, a także dlatego, że nie szukałam już przywrócenia małżeństwa. Byłam ZAKOCHANA w Najlepszym ze wszystkich i w głębi serca wiedziałam, że mój NM wkrótce dokończy swoje dzieła w moim życiu. Potwierdziły mi to również moja najlepsza przyjaciółka i siostra. Czuły, że moje życie nie będzie przywrócone w niektórych aspektach, ale we wszystkich!

Saro, czy poleciłabyś jakieś nasze materiały, które szczególnie ci pomogły?

Książka ,,Jak Bóg może i przywróci twoje małżeństwo”, blog i kursy online OOP. Są one ogromnym błogosławieństwem i niezbędnym przewodnikiem w zrozumieniu zasad Pisma Świętego i woli Pana dla naszego życia. DZIĘKUJĘ za nie!!!

Saro, czy masz ulubione wersety biblijne, które chciałabyś przekazać kobietom czytającym twoje świadectwo? Obietnice, które dał ci Pan?

Filipian 4:19

,,Lecz mój Bóg zaspokoi wszelką waszą potrzebę według swego bogactwa w chwale, w Chrystusie Jezusie”.

Ks. Przysłów 21:1

,,Serce króla jest w ręku PANA jak potoki wód; kieruje je, dokąd chce”.

Psalm 112:7

,,Nie będzie się bał złej nowiny, jego serce jest stateczne, ufa PANU”.

2 Koryntian 13:11

,,Na koniec, bracia, miejcie się dobrze; bądźcie doskonali, pokrzepiajcie się, bądźcie jednomyślni, żyjcie w pokoju, a Bóg miłości i pokoju będzie z wami”.

Saro, czy chciałabyś pomóc w zachęcaniu innych kobiet? 

Tak! Dołączyłam do zespołu hiszpańskiego, jako tłumaczka, co było moim marzeniem.

Tak czy inaczej, jaką zachętę chciałabyś zostawić kobietom na koniec, Saro?

Zaufaj Bogu całym swoim sercem, rozmawiaj głównie z Nim w ciągu dnia, nie rozmawiaj z nikim, zanim nie porozmawiasz z Nim. Módl się, pość, szukaj Jego Słowa dla ciebie. Nie lękaj się, On widzi twoje łzy i jest gotów pomóc ci przekroczyć granicę tej PP. Przeczytaj materiały z zachęcającej księgarni, przejdź przez darmowe kursy, które oferuje RMI, zapytaj Pana, jak możesz odnieść sukces w tej sprawie i zacznij pomagać.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 2

No votes so far! Be the first to rate this post.