Świadectwo PRZYWRÓCONEGO małżeństwa: ,,Wstań – jestem w drodze do domu”

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

5
(1)

♕ Dzisiejsza obietnica: ,,A wiara jest podstawą tego, czego się spodziewamy, i dowodem tego, czego nie widzimy” List do Hebrajczyków 11:1

Jak właściwie zaczęło się twoje przywrócenie, Isidoro? 

Łał, od czego by tu zacząć. Cóż, wszystko zaczęło się, gdy przestałam pozwalać, by wszyscy mówili mi to, co chciałam usłyszeć. Zaczęłam szukać w Internecie informacji na temat przywrócenia małżeństwa. To Pan mnie popychał w tym kierunku, ale w tamtym momencie opisywałam to, jako siłę (teraz wiem lepiej). Muszę przyznać, że najpierw natknęłam się na inną posługę (standersów), ale sposób, w jaki postępowali, nie zgadzał się z tym, co już wiedziałam. Zawsze zadawałam sobie pytanie: dlaczego, skoro Bóg działa dla nas, muszę zabiegać o mojego męża? Jeśli Bóg działa dla nas, to dlaczego musimy wkładać ręce w tę sytuację? Dlaczego musimy gonić za naszym ziemskim mężem (ZM)? Ale wtedy ktoś, z kim zaprzyjaźniłam się przez Internet, przedstawił mi książkę ,,Jak Bóg może i przywróci twoje małżeństwo” (PTM), a potem znalazłam link do RMI. Odpowiedziałam na pytania zawarte w kwestionariuszu i zapisałam się na kurs. Uczestniczyłam w kursach online OOP aż do ,,Mądrej kobiety”, a potem mój Niebiański Mąż (NM) zachęcił mnie, abym jeszcze raz odświeżyła swój umysł na tych kursach.

Isidora, jak Bóg zmienił twoją sytuację, gdy szukałaś Go z całego serca? 

To było wtedy, kiedy widziałam tylko swój grzech i zdałam sobie sprawę, że postawiłam mojego ZM na piedestale, a Pana postawiłam na drugim miejscu. Wtedy wszystko zaczęło zmierzać we właściwym kierunku, kiedy uznałam prawdę. Wtedy też przestałam się bronić i pozwoliłam, aby mój NM mnie bronił, prosząc o wypełnienie Jego woli. Również ważna zasada, której nauczyłam się w ,,Znalezieniu życia w obfitości” (ZŻO): ,,Panie, jesteś wszystkim, czego pragnę, czego potrzebuję, jesteś Tym, dla kogo żyję - bez Ciebie jestem niczym”. Na początku ma się wrażenie, że się to tylko powtarza, ale wkrótce mówiłam to od serca i tak jest nadal! Amen!

Jakich zasad ze Słowa Bożego (lub z naszych źródeł) Pan nauczył cię podczas tej próby, Isidoro? 

Po pierwsze szukaj Boga (SB) we wszystkim, także nie polegaj na własnym rozumie, szybko zgadzaj się z przeciwnikiem, nie ufaj temu, co widzisz, największa bitwa toczy się w naszych umysłach, miej oczy zwrócone na Pana, a nie na okoliczności - to najważniejsze, co mówię wszystkim. Przede wszystkim wypełniaj się Pismem Świętym, niech Jego Słowo będzie przechowywane w twoim sercu, a nie tylko w głowie. Bądź spokojna i pozwól Bogu być Bogiem - nie przykładaj do niczego ręki, pozwól Mu to zrobić. Naucz się milczeć i słuchać Pana, nie tylko modlić się i mówić do Niego, trzeba też słuchać.

Isidora, jakie były najtrudniejsze chwile, w których Bóg ci pomógł? 

Na początku, kiedy stoczyłam się na dno i zaczęłam sama SB, a On zaczął objawiać mi Swoje prawdy poprzez Swoje Słowo. Wtedy właśnie oskarżano mnie, że jestem demoniczna, szalona, buntownicza itp. Kolejną trudnością było kiedy naprawdę odpuściłam ZM.

Isidora, co było punktem zwrotnym twojego przywrócenia? 

Toczyłam w sobie naprawdę wielką walkę. Mój NM zaczął mi mówić, że nadszedł czas, aby odbudować moje małżeństwo, a ja próbowałam Go przekonać, że nie jestem gotowa. Mówiłam Mu, że stracimy nasz wspólny czas sam na sam. Posunęłam się nawet do tego, że zadałam Mu pytanie, czy mój ZM jest tego wart. Popełniłam wielki błąd... Burza stała się naprawdę silna i wpadłam w wir. Pokutowałam, prosiłam o przebaczenie i przypomniałam sobie, że to wszystko jest dla Jego chwały i że nie chodzi o mnie czy o nas, ale o Niego. Zaczęłam padać na twarz i prosić o wypełnienie Jego woli i o przebaczenie. Uwierz mi, burza się przedłużała, ale mimo to zostałam napełniona pokojem... Jego pokojem! Amen! W ten sposób większość kobiet w końcu otrzymuje przywrócenie i Erin mówi, że tak właśnie się czuła.

Isidora, powiedz nam, JAK to się stało? Czy twój mąż po prostu wszedł frontowymi drzwiami? 

Było bardzo późno, a mnie obudziła moja siostra, która właśnie miała mały wypadek samochodowy i czuła się przygnębiona, ponieważ jej mąż był zdenerwowany i nie chciał z nią rozmawiać (kupił jej samochód dwa miesiące wcześniej). Zasypiałam, ale jednocześnie pisałam do niej i mówiłam, żeby się uspokoiła, że jej ZM ochłonie, a Pan Bóg ma nad nią kontrolę i że będę się za nią modlić. Napisałam też do niej: ,,Zasypiam, kocham cię, zadzwonię jutro…”. Kiedy szykowałam się do naciśnięcia przycisku wysyłania, zaskoczył mnie dzwonek mojej komórki. Byłam w połowie śpiąca, więc włączyłam światło i nie mogłam uwierzyć w imię, które widniało na moim identyfikatorze. Wpatrywałam się w niego przez kilka sekund, po czym odebrałam. Mój ZM zapytał, co robię, a ja odpowiedziałam: ,,Próbuję zasnąć”. On się roześmiał i powiedział: ,,Cóż, nie wstawaj z łóżka, jestem w drodze do domu, będę za jakieś 30 minut’. Zdziwiłam się i powiedziałam: ,,Wiesz, to trochę za późno na wizytę”, a on znowu się roześmiał i powiedział: ,,To nie jest wizyta, mam ze sobą wszystkie moje rzeczy, wracam do domu”.

Isidora, czy podejrzewałaś lub mogłaś stwierdzić, że jesteś bliska przywrócenia? 

Tak jakby. Wiedziałam, że jest blisko, ponieważ przez wiele tygodni, jeśli nie miesięcy, czułam się tak, jakbym miała się załamać z powodu coraz większej ilości prób, jedna po drugiej. W rzeczywistości wszystkie media miały zostać odcięte, w moim samochodzie zepsuło się wspomaganie kierownicy, hamulce nie działały prawidłowo, a moja spiżarnia była prawie pusta. Do tego dochodziły inne sytuacje z rodziną i dalszą rodziną, takie jak problemy zdrowotne, finansowe, a także to, że nad niektórymi związkami zawisły ciemne chmury, tak jak nad moimi..., a ja byłam w samym środku tego wszystkiego. Wszystko, co jest napisane w PTM i oznacza, że jesteśmy blisko.

Czy mogłabyś polecić któryś z naszych materiałów, który szczególnie ci pomógł? 

Wszystkie materiały bardzo mi pomogły. Numerem jeden jest ,,Jak Bóg może i przywróci twoje małżeństwo, oczywiście Biblia, ,,Ponownie w obliczu rozwodu”, ,,Znalezienie życia w obfitości, pochwałach, Księdze Psalmów i Przysłów, ,,Mądra kobieta”, abyś była gotowa na pozostanie przywróconą, czytanie bloga każdego ranka. Wiem, że niektóre pominęłam, ale wszystkie pomogły mi w procesie przywrócenia. Polecam je wszystkie! Są błogosławieństwem i przewodnikiem w tej podróży przywrócenia.

Isidora, czy masz ulubione wersety biblijne, które chciałabyś przekazać kobietom czytającym twoje świadectwo? Obietnice, które On ci dał?

,,A wiara jest podstawą tego, czego się spodziewamy, i dowodem tego, czego NIE WIDZIMY” List do Hebrajczyków 11:1

,,I dlatego PAN będzie czekać, aby okazać wam łaskę, i dlatego będzie wywyższony, aby się zlitować nad wami. PAN bowiem jest Bogiem sądu. Błogosławieni wszyscy, którzy na niego czekają” Izajasza 30:18

,,Ty bowiem, PANIE, będziesz błogosławił sprawiedliwego, osłonisz go dobrocią jak tarczą” Psalm 5:12

,,Będąc tego pewien, że ten, który rozpoczął w was dobre dzieło, dokończy go do dnia Jezusa Chrystusa” Filipian 1:6

,,Jeśli więc nasza niesprawiedliwość uwydatnia sprawiedliwość Boga, cóż powiemy? Czyż niesprawiedliwy jest Bóg, który okazuje gniew? (Mówię po ludzku). Nie daj Boże! Jak wtedy Bóg mógłby sądzić świat?” Rzymian 3:5-6 

Czy byłabyś zainteresowana pomocą w zachęcaniu innych kobiet? 

Tak, byłabym zainteresowana pomaganiem innym kobietom!

Isidora, jaką zachętę chciałabyś zostawić kobietom na zakończenie? 

Drogie panie, bądźcie pewne, że we wszystkim, nawet w najmniejszych rzeczach, będziecie szukać Boga. Napełniajcie się Słowem nie tylko po to, by je poznać, ale by ukryć je w swoim sercu. Jego Słowo podniesie was, gdy będziecie w dołku. Nie przestawajcie biec za Panem, dążcie do Niego, a nie do waszego ZM. Nie będę kłamać, Erin i wszyscy mi powtarzali, że będzie łatwiej, kiedy nie ma mojego ZM, niż teraz. O wiele trudniej jest znaleźć czas dla mojego NM, nie jest tak, jak wtedy, gdy byłam sama, tylko ja i On.

Nie trać czujności, będziesz doświadczać trudności, ale staraj się patrzeć na Niego i wiedz, że to Bóg cię przywróci. Miej wiarę i trzymaj się przede wszystkim swojego NM. Módlcie się za nas, którzy zostali przywróceni, bo ja będę się modliła za was wszystkich. Błogosławieństwa dla wszystkich. Amen!!!! Alleluja!!!

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.